EX ALBIS

PRÉMIOVÝ EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ

Extra panenský olivový olej Chiavalon Ex Albis

Vůně je intenzivní s tóny divoké čekanky, zeleného jablka, rajčat, čerstvě posečené trávy, máty šalvěje, rozmarýnu, artyčoku a výraznějších mandlí.

Chuť je výrazná a hluboká, harmonie ovoce, koření, čerstvosti a v dozvuku i pikantnosti.

Chuťově výraznější olivový olej se střední intenzitou, který má univerzální použití v kuchyni pro studenou i teplou kuchyni.

Skvělý pro přípravu a dochucení zeleninových salátů, grilované zeleniny, lososa, tuňáka, bílého i červeného masa, těstovin, rizota, …

Odborným italským průvodcem Flos Olei byl Ex Albis zařazen mezi TOP 15 nejlepších olivových olejů světa a dnes je „vlajkovou lodí“ produkce farmy Chiavalon.

Prémiový extra panenský olivový olej vyrobených z oliv sklízených v říjnu, kdy mají olivy optimální chuť a obsahují nejvíce zdravý prospěšných látek jakou jsou vitamíny a antioxidanty.

Acidita 0,16% / Polyfenoly 322 mg/kg  

KOUPIT EX ALBIS

Ex Albis je „vlajkovou lodí“ chorvatské rodinné farmy Chiavalon. Ve starém Římě bylo označení Ex Albis určeno pro nejvyšší kvalitu olivového oleje a současný Ex Albis na tuto tradici důstojně navazuje. V roce 2008 byl Chiavalon Ex Albis vybrán, prestižním italským průvodcem Flos Olei, mezi TOP 15 nejlepších olivových olejů světa. Ex Albis má intenzivní, ale elegantní vůni s tóny divoké čekanky, artyčoku, zeleného jablka, rajčat, čerstvě posekané trávy, máty, šalvěje, rozmarýnu a výrazněji vystupují mandle. Chiavalon Ex Albis je univerzální olivový olej do teplé i studené kuchyně. Bude vynikající v kombinaci grilovanými mořskými rybami, grilovaným nebo marinovaným tuňákem, měkkýši, červeným a bílým masem, míchanými zeleninovými saláty, luštěninami, houbovými a krémovými polévkami, sýry, těstovinami nebo rizotem. Můžete jej také kombinovat s deserty a vanilkovou zmrzlinou. 

Mezinárodní ocenění

Chiavalon se může pochlubit celou řadou zlatých medailí z lokálních soutěží jako je Olive Oil Competetion z Vodnjanu, Vinistra v Poreči, Maslina ve Splitu.Je také držitel zlatých medailí a ocenění také z Alma Armonia (Itálie), International Olive Oil Prize (Curych), A.I.P.O. (Riva del Garda), L'Orciolo d'oro (Pesaro), Olive Japan, NYIOOC New York World Olive Oil Competition, Los Angeles Olive Oil Award nebo Biolu v Bari zaměřeného na organické olivové oleje. Renomovaný a vlivný průvodce Der Feinschmeker pravidelně řadí Chiavalon mezi nejlepší producenty extra panenského olivového oleje na německém a rakouském trhu.  

Logo Chiavalon

Výhradním dovozcem produktů Chiavalon pro Českou republiku

OLIVUM s.r.o.

Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

T: +420 771 148 060
E: info@olivum.cz
W: www.olivum.cz