JAK SE ZRODIL CHIAVALON

PŘÍBĚH SANDI CHIAVALONA

Chiavalon je malá rodinná farma v městečku Vodnjan na chorvatské Istrii. Chiavalon se od počátku specializuje na výrobu špičkového extra panenského olivového oleje. Chiavalon nese označení Organic Label a má chráněné označení původu, což zaručuje, že jde o certifikovaný 100% organický extra panenský olivový olej z Istrie. 

Více o této rodinné farmě, výrobě olivového oleje a jak vzniká jeden z nejlepších olivových olejů světa se dozvíte v následujících řádcích, v příběhu zakladatele Sandi Chiavalona. 

Zakladatelem značky je Sandi Chiavalon, který sám o sobě říká, že jeho láska k olivám vznikla v jeho nejranějších letech. Navštěvoval se svým dědečkem rodinný olivový háj a vždy jej fascinoval jeho pomalý růst, krása a dary, které po náročné práci dával.

Do roku 1997 rodina pěstovala pouze 50 olivovníků, starých zhruba 300 až 400 let. Zlom v Sandiho životě přišel, když jeho dědeček onemocněl a o olivový háj se neměl kdo starat. Sandi byl mladý dospívající kluk, a zatímco jeho vrstevníci byli zaneprázdněni sběrem fotbalových karet a ježděním na kole, on se rozhodl pokračovat v dědečkově práci.

Jeho hlavním cílem bylo naučit se fakta a každičký detail o těchto úžasných stromech a vyrábět olivový olej. Pro čtrnáctiletého Sandiho to nebylo zrovna snadné, protože jeho nejbližší okolí mu příliš nevěřilo. Rodina chvíli považovalo Sandiho zápal za pubertální vrchol. Naštěstí si brzo uvědomili, že Sandiho vášeň pro olivy je trvalá a přiložili ruce k dílu. Toto rozhodnutí změnilo životy celé rodiny, protože dědečkovo dědictví se jim podařilo nejen udržet, ale přeměnit v úspěšný rodinný podnik.

OBJEDNAT CHIAVALON

Mezinárodní ocenění

Chiavalon se může pochlubit celou řadou zlatých medailí z lokálních soutěží jako je Olive Oil Competetion z Vodnjanu, Vinistra v Poreči, Maslina ve Splitu.Je také držitel zlatých medailí a ocenění také z Alma Armonia (Itálie), International Olive Oil Prize (Curych), A.I.P.O. (Riva del Garda), L'Orciolo d'oro (Pesaro), Olive Japan, NYIOOC New York World Olive Oil Competition, Los Angeles Olive Oil Award nebo Biolu v Bari zaměřeného na organické olivové oleje. Renomovaný a vlivný průvodce Der Feinschmeker pravidelně řadí Chiavalon mezi nejlepší producenty extra panenského olivového oleje na německém a rakouském trhu.  

Výhradním dovozcem produktů Chiavalon pro Českou republiku

OLIVUM s.r.o.

Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

T: +420 771 148 060
E: info@olivum.cz
W: www.olivum.cz